Vislielākais burtu izmērs
Lielāks burtu izmērs
Burtu standarta izmērs
KATEGORIJA
Tēma
Struktūrvienība
Lekcija
Pasākums
Pētījums
Centrs
 • Vēl ir iespēja piedalīties aptaujā par Latvijas zinātniekiem pasaulē
  16.10.2017

  18. septembrī uzsāktajā ārpus Latvijas dzīvojošo latviešu zinātnieku aptaujā ir paguvuši piedalīties jau vairāk nekā 300 zinātnieku visā pasaulē. Ņemot vērā lielo atsaucību, lai dotu iespēju piedalīties arī visiem tiem, kuri aizņemtības dēļ nespēja atrast laiku aptaujai, ir nolemts pagarināt aptaujas termiņu līdz 30. oktobrim.

 • Apzinās Latvijas zinātniekus pasaulē
  20.09.2017

  Sadarbībā ar Ārlietu ministriju Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centrs ir uzsācis vērienīgu pētījumu, lai apzinātu un aptaujātu ārvalstīs dzīvojošos Latvijas un latviešu izcelsmes zinātniekus. Pētījumā plānots noskaidrot diasporas zinātnieku viedokli par iespējamu sadarbību ar zinātniekiem Latvijā un interesi aktīvāk iesaistīties un sniegt savu ieguldījumu Latvijas zinātnē. Tāpat tiks pētīta pašreizējā situācija zinātnieku tīklošanās jomā Latvijā un apzinātas arī sadarbības formas un veidi, kuras pēc pašu zinātnieku domām būtu efektīvākās, lai veicinātu zināšanu pārnesi un zinātnieku remigrāciju.

 • Publisko lielāko pētījumu par atgriešanos Latvijā
  29.03.2017

  Latvijas Universitātes (LU) Diasporas un migrācijas pētījumu centrs publicējis pētījumu “Atgriešanās Latvijā” par remigrantu pieredzi, lai apzinātu, kas un kādēļ atgriežas, kā iekļaujas Latvijas darba tirgū un sabiedrībā, un kāda palīdzība viņiem būtu nepieciešama. Pētījumā, kas tapis ar Ārlietu ministrijas atbalstu, piedalījušies vairāk nekā trīs tūkstoši cilvēku. Rezultāti apliecina, ka lielākajai daļai no tiem, kuri ir atgriezušies Latvijā, ir izdevies veiksmīgi iekļauties Latvijas darba tirgū.

   

 • Publicē ziņojumu par ārvalstīs dzīvojošo saskarsmi ar mītnes zemes valsts institūcijām un darba devējiem
  03.02.2017

  Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centrs publicējis ziņojumu par Latvijas diasporas pieredzi saskarsmē ar valsts institūcijām un darba devējiem ārpus Latvijas.

 • Publicē ziņojumu par remigrācijas politiku Eiropā un citās valstīs
  20.01.2017

  LU Diasporas un migrācijas pētījumu centrs publicējis pētījuma „Remigrācijas politikas salīdzinoša analīze” rezultātus. Ziņojumā apkopota informācija par remigrācijas un diasporas politiku Latvijā un citās valstīs, pārsvarā pievēršoties Eiropas, un īpaši Centrāleiropas un Austrumeiropas, valstu pieredzei. Padziļināti analizētas 13 valstis, kurās tiek īstenota aktīva politika vai nu sadarbībai ar diasporu, vai remigrācijas veicināšanai, tostarp Lietuva, Igaunija, Polija, Bulgārija, Izraēla, Turcija un citas valstis. Informācija apkopota gan no sekundārajiem datu avotiem (politikas dokumenti, valsts iestāžu mājaslapas, zinātniskas publikācijas), gan arī, tieši kontaktējoties ar atbildīgo institūciju pārstāvjiem.

 • Filmas "Baltijas Universitāte" seanss 25.janvārī 18.30
  12.01.2017

  Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centrs aicina apmeklēt filmas "Baltijas Universitāte" (Baltic University) seansu, kurš notiks Rīgā, Kalpaka bulvārī 4, 215 telpā, Latvijas Universitātes bibliotēkā

 • Eiropas Latviešu apvienība (ELA) aicina veikt grozījumus Likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli
  09.01.2017

  ELA, izmantojot līdzdalības platformu manabalss.lv, aicina "veikt grozījumus Likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli, paredzot, ka: 1. ar IIN neapliek dāvinājumus iztikai, ko fiziskām personām sniedz Latvijas valstspiederīgie ar ārvalstīs reģistrētu dzīvesvietu; 2. fiziskai personai ir pienākums iesniegt deklarāciju tikai par tādiem dāvinājumiem iztikai, kuru vērtība no viena Latvijas valstspiederīgā ar ārvalstīs reģistrētu dzīvesvietu taksācijas gadā pārsniedz 12 minimālo mēnešalgu apmēru."