Ārlietu ministrija (ĀM) aicina uz tikšanos un diskusiju par Latvijas darba tirgus informācijas pieejamību diasporai 6. decembrī plkst. 11.00, kas notiks ĀM, K. Valdemāra ielā 3, Meierovica zālē.  

Diskusiju vadīs Ārlietu ministrijas vēstnieks diasporas jautājumos Atis Sjanīts. Tikšanās laikā paredzēta Ārlietu ministrijas atbalstītā Latvijas Universitātes Diasporas un migrācijas pētījumu centra (LU DMPC) veiktā pētījuma „Latvijas darba tirgus informācijas nodrošinājums diasporai” rezultātu prezentācija. Informējot par remigrantu darbā iekārtošanos Latvijā, izaicinājumiem un risinājumiem, ar prezentāciju iepazīstinās LU DMPC direktore Inta Mieriņa.

Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kā veicināt informācijas par darba iespējām Latvijā efektīvu nodrošinājumu ārvalstīs dzīvojošajiem valstspiederīgajiem, un savest kopā darba devējus ar speciālistiem, kuri apsver vai pieļauj iespēju atgriezties Latvijā.

Tajā apkopotas un analizētas 387 respondentu atbildes, kā arī 20 padziļinātu remigrantu, potenciālo remigrantu un 10 darba devēju interviju rezultāti, kas īpaši noderīgi varētu būt darba devējiem, kuriem trūkst darbaspēka, tai skaitā uzņēmumos Latvijas reģionos.

Diasporas potenciāls ir nepietiekami vērtēts un apzināts apstākļos, kad Latvijā daudzās nozarēs trūkst darbinieku un aktualizējies jautājums par darbaspēka piesaisti. Pētījums savukārt apliecina, ka darbaspēka trūkuma jautājumu  ir iespējams risināt, veidojot ciešāku saiti ar aizbraukušajiem un veicinot informācijas pieejamību abām pusēm – darba devējam un darba ņēmējam. Pētījums arī atklāj tendenci, ka daudzi darba devēji labprāt nodarbinātu remigrantus. Tādēļ svarīgi nodrošināt informatīvo saikni, lai veicinātu atgriešanos Latvijā, vienlaikus risinot darbaspēka trūkumu.

Tikšanās aicināti piedalīties Nodarbinātības valsts aģentūras, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, VSIA "Latvijas Vēstnesis" portāla, Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras, kā arī biedrības “Ar pasaules pieredzi Latvijā” pārstāvji.

Vairāk informācijas šeit

Pētījums pieejams šeit

Dalīties